Рекомендована норма споживання будь-якої солі – чайна ложка на день. Але варто враховувати, що більшість продуктів, які ми споживаємо, вже містять сіль у своєму складі.
Корисна сіль
Сіль часто називають білою смертю, проте сіль допомагає поповнити запас натрію в організмі. Нестача цього мікроелементу загрожує зниженням артеріального тиску та небажаними змінами у гормональному фоні. Те саме стосується і калію, що міститься в морській солі.
Достатня кількість в організмі цього елемента знижує ризик інсульту та інших серцево-судинних захворювань.
Професор Ендрю Менте з Університету імені Макмастера в Канаді говорив, що результати дослідження показують, що помірне вживання солі позитивно впливає на стан серцево-судинної системи. А ось надлишок та нестача цього продукту є небезпечними. Головна шкода, пов'язана із споживанням солі, визначається надмірною кількістю, в якій вона використовується людьми. Надлишок солі в раціоні призводить до проблем у роботі серцево-судинної системи, набряків, виразкової хвороби та остеопорозу.
Вчені визначили, що морська і кам'яна сіль краща за звичайну кухонну, яка позбавляється багатьох цінних речовин у процесі обробки. Однак найкориснішою для здоров'я назвали рожеву гімалайську сіль.
Її добувають у передгір'ях Гімалаїв, а також у регіоні Пенджаб (Пакистан). До складу рожевої солі, окрім натрію, входять йод, залізо, калій, кальцій, магній. Вона не піддається промисловій обробці, тому є чистою. Споживання гімалайської солі сприяє активному виведенню токсинів та зняттю болю, покращує природні механізми контролю рівня цукру в крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою