Домашня консервація може бути шкідливою у щоденному раціоні.
Консервовані продукти
У такій їжі надто багато компонентів, що негативно впливають на судини, слизову оболонку травного тракту і на роботу травлення.
Через високий вміст у складі домашніх заготовок солі, оцту, цукру та спецій надмірне споживання консервованих овочів шкідливе для здоров'я.
Надлишок солі призводить до затримки води, набряків, збільшеного навантаження на нирки. Нирки можуть особливо серйозно постраждати через часту появу заготовок і солінь на столі. Вживаючи багато консервів, нехай навіть овочевих, людина ризикує порушенням обмінних процесів, через який у нирках осідатимуть солі, що проводяться, провокуючи появу сечокам'яної хвороби.
Крім того, пристрасть до консервованих овочів сприяє розвитку гіпертонічної хвороби, оскільки велика кількість солі в них погіршує якість судинної тканини, порушує нормальне функціонування судин.
Маринади з оцтом або лимонною кислотою в консервованих продуктах призводять до загострення проблем із травленням.
У той же час консервовані овочі можуть бути корисними. Консервовані помідори корисніші, ніж свіжі – у них більше лікопіну, який допомагає відновити судини та артерії, пошкоджені через серцево-судинні захворювання, розщеплює жири, збільшує життя клітин кісткової тканини та перешкоджає розвитку онкологічних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою