Вчені провели експеримент з .мухами-дрозофілами. Дослідники звернули увагу, що якщо в раціоні комах навіть трохи збільшити кількість цукру, це призводить до виділення гормону SHH. Він знижує чутливість до солодкого та потяг до нього.
Солодощі після жирної їжі
Цей же гормон посилює бажання з'їсти чогось жирного. І тут виділяється лептин. Він також пригнічує сприйняття смаку жиру та посилює потяг до солодкого. Утворюється замкнене коло. Вийти з нього можна лише уникаючи як жирної їжі, так і солодкої.
Якщо ви вирішили худнути, відмовтеся не тільки від солодощів, а й від смаженої курки та іншої жирної їжі.
Чому цукор може бути шкідливим:
1. Підвищення ризику ожиріння.
2. Збільшення ризику розвитку цукрового діабету другого типу.
3. Надмірне споживання цукру може призвести до підвищення рівня холестерину в крові та підвищення артеріального тиску, що збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
4. Цукор є основною причиною розвитку карієсу. Бактерії в ротовій порожнині харчуються цукром і виробляють кислоту, яка руйнує зубну емаль.
5. Споживання великої кількості цукру може викликати стрибки рівня глюкози в крові, що призводить до мінливості настрою. Після стрибка цукру може настати почуття втоми та дратівливості.
Як відмовитися від цукру чи звести його споживання до мінімуму?
Почніть з поступового зниження кількості цукру, що додається в їжу та напої. Уникайте продуктів, які містять прихований цукор. Читайте етикетки та не купуйте продукти, де цукор вказано у перших п'яти інгредієнтах.
Замініть солодощі на фрукти, ягоди, сухофрукти чи натуральні солодкі спеції, наприклад, корицю чи ваніль. Пийте воду чи нежирне молоко замість газировок та соку.
Готуйте їжу самостійно. Будьте уважні до прихованих назв того самого цукру: фруктоза, декстроза, сироп кукурудзи з високим вмістом фруктози. Будьте терплячі. Згодом ваш смак зміниться і вам буде легше насолоджуватися натуральним смаком їжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки