Буквально за кілька місяців у нас розпочнеться сезон динь. Виявляється, що ці плоди мають велику користь для здоров'я.
У дині вдвічі більше, ніж у кавуні, аскорбінової кислоти (вітаміну С): 100 г м'якоті задовольняють добову потребу на 20–22 %. Каротину (провітамін А) до 8% добової норми на кожні 100 г.
Диня — серед рекордсменів за кількістю кремнію, кобальту та рубідію. Без участі кремнію не обходиться практично жоден процес в організмі, він допомагає зберігати красу та молодість. Кремній покращує еластичність кровоносних судин, стимулює захисні сили організму, прискорює обмінні процеси, сприяє підтримці гормонального балансу. Дефіцит кремнію, навпаки, позбавляє людину одного з природних захисників, які гальмують патологічні процеси та уповільнюють старіння.
Ще один мікроелемент, який диня містить у достатку, – кобальт, що входить до складу кобаламіну. Ця біологічно активна сполука має всі властивості вітаміну В12. Таким чином, кобальт допомагає зберегти здоров'я нервової системи, бере активну участь у процесах кровотворення, підтримує нормальне функціонування підшлункової залози. Достатнє споживання продуктів, що містять кобальт, – відмінна профілактика остеопорозу та атеросклерозу. Але це ще не все. Кобальт сприяє накопиченню в організмі вітамінів А і С, а отже, безпосередньо впливає на стан шкіри, волосся, нігтів.
Рубідій має здатність мінімізувати прояви алергічних реакцій та підвищувати опірність організму до патогенних мікроорганізмів. Крім багатого нутрієнтного складу диня відрізняється високим вмістом харчових волокон. Недарма у жителів півдня під час рясних трапез диня популярна не тільки як десерт, але і як натуральний засіб, що покращує травлення.
Тому дочекайтеся справжніх динь і смакуйте ними для апетиту та здоров'я!