Такий простий і знайомий нам овоч може серйозно нашкодити певним категоріям людей.
буряк
Незважаючи на солідний набір корисних речовин, як і будь-який інший продукт, у буряків є протипоказання до вживання. Серед "мінусів" цього овочу - високий вміст цукру.
У 100 г коренеплодів міститься до 8,7 г моно- і дисахаридів. Через це буряк відноситься до продуктів з високим глікемічним індексом (він становить 64 од.), а значить сприяє швидкому підвищенню рівня глюкози в крові. З цієї причини людям з цукровим діабетом, особливо при інсулінотерапії, буряки варто вживати з обережністю, а краще віддавати перевагу листям (бадиллі) коренеплоду.
Оскільки буряк має проносний ефект, він протипоказаний при діареї. Відмовитися від вживання свіжого буряка слід при гострій стадії гастриту. При запальних захворюваннях слизової оболонки шлунка коренеплід можна їсти тільки у відвареному вигляді. У цьому випадку він сприяє нормалізації та відновленню функцій шлунка.
Небажано їсти свіжі буряки і при гострому коліті (запалення слизової оболонки товстого кишківника), а також при гострій формі панкреатиту. Загалом, якщо немає жодних інших протипоказань і овоч добре засвоюється, у тушкованому, відвареному та запеченому вигляді буряк принесе лише користь. Не варто забувати і про те, що на буряки може бути алергія.
А яка страва з буряка ваша улюблена? Діліться у коментарях!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою