Виявляється, що лаврові листки не просто додають їжі аромату, а ще й можуть нашкодити певним категоріям людей.
До того, як стати улюбленою та незамінною приправою домогосподарок, він набув популярності як засіб для лікування цілої низки недуг. Цілющі властивості лаврушки особливо яскраво виявилися при лікуванні простудних захворювань, різних уражень шкіри та слизових (ячмінь, пролежні, грибкові захворювання, стоматит), хворобах печінки та шлунково-кишкового тракту.
До цього часу в народній медицині популярні відвари, настої, компреси, примочки, інгаляції з використанням лаврового листа. Такому широкому застосуванню прянощі зобов'язані в першу чергу своєму складу, багатому на вітаміни А, РР, С, групи В, калієм, залізом, селеном, цинком, міддю. Завдяки щадному впливу на ШКТ, лавровий лист – одна з небагатьох прянощів, яка підходить для людей з гастритом, виразкою шлунка та 12-палої кишки.
Протипоказання. У чудо-листа є властивості, які замість очікуваної користі можуть завдати шкоди. Наприклад, через здатність впливати на згортання крові від використання від лавру слід утриматися вагітним жінкам і мамам у період годування груддю, людям, схильним до кровотеч, а також тим, що страждають на важкі форми захворювань серця, печінки. Сильно концентрований відвар лаврового листа - той самий випадок, коли ліки стають отрутою навіть для здорової людини.
Коли ж у вас немає протипоказань, то можете й надалі використовувати лавровий лист.