Ця приправа справді додає смаку, але не всім можна її використовувати.
гвоздика
Зелений чай, журавлина, чорниця, які донедавна визнавалися неперевершеними борцями з вільними радикалами, - з гвоздикою і близько не стояли. Потужність антиоксидантних властивостей криється у високому вмісті ефірних олій у гвоздикових бруньках.
Застосування цієї спеції воістину не знає меж. Її кладуть у супи та каші, використовують у випічці, додають у чаї та компоти. При правильному вживанні відвари та настої на основі гвоздики чудово справляються з першими симптомами застуди, усувають нежить, знімають біль у горлі, полегшують кашель, а також допомагають заспокоїти зубний біль та сприяють підвищенню апетиту.
Протипоказання. Наскільки благотворно діють ефірні олії гвоздики на умовно здорових людей, настільки згубні вони можуть виявитися для дітей молодше 2-х років і людей, які страждають на гіпертонію, гастрит і виразку. Цю спецію з їхнього меню слід виключити повністю. Уникати гвоздики варто людям із підвищеною кислотністю шлунка, оскільки вона здатна посгіршити стан. А також вагітним жінкам через ризик тонусу матки.
Коли ж ви не входити до групи ризику, тоді вживайте гвоздику на здоров'я.