Останнім часом мікрогрін набуває все більшої популярності. Що нам потрібно про нього знати?
Мікрозелень - це наймолодші паростки висотою 5 - 15 см, що встигли, крім сім'ядольних, випустити 1-2 справжніх листка. Зазвичай, після посіву проходить 5 – 12 днів.
Вважається, що молоді рослини містять максимальну кількість вітамінів, мікроелементів та мінеральних речовин саме на ранніх стадіях розвитку: до п'яти разів вищих, ніж у остаточно сформованих рослин. Адже саме в цей час рослини найбільше ефективно використовують запаси поживних речовин, які були закладені в процесі формування насіння. Пізніше, на етапі дорослішання, вміст мікронутрієнтів залежатиме від різних факторів: умов вирощування, якості ґрунту та ін.
У мікрозелені також багато вітамінів С, Е, РР, фолієвої кислоти, заліза, фосфору та магнію. А такі ароматичні трави, як базилік, коріандр та кінза, містять ще й ефірні олії, що славляться антиоксидантними властивостями.
Мікрозелені протипоказана будь-яка обробка, її потрібно вживати якомога свіжішою. Після зрізання паростки поступово починають втрачати поживні та смакові властивості, і навіть у холодильнику її не варто зберігати довше тижня (краще 2-3 дні).
При варінні або смаженні всі корисні речовини розпадуться, а паростки перетворяться на марну зелену масу. Те саме відбудеться при заморожуванні або консервуванні.
Свіжозрізана мікрозелень - чудовий інгредієнт для бутербродів, салатів, перших та других страв, а також зелених коктейлів та смузі. Нею можна прикрасити готові м'ясні страви з морепродуктів.
А ви полюбляєте їсти мікрогрін?