Останнім часом ця їжа стала в нас дуже популярною. Що про неї треба знати?
кіноа
Ця корисна псевдозернова крупа є родичем шпинату та буряків, дуже схожа на необроблений рис різних кольорів та смакових відтінків.
Враховуючи висоту проростання та гірські умови, сумніватися в екологічності продукту не доводиться - він 100% органічний. Завдяки високому вмісту білка, мінералів, амінокислот, а також низькому глікемічному індексу та гіпоалергенності кіноа включена до раціону космонавтів.
За збалансованим амінокислотним складом кіноа схожа на молоко, за вмістом фосфору – на рибу. Висока поживна цінність досягається за рахунок великого вмісту білка (близько 20%), що особливо важливо для дітей, вагітних та спортсменів. Лізин важливий для активного росту, забезпечення високої мінеральної щільності кісткової тканини; лецитинова кислота, рибофлавін, вітаміни групи В – для захисту організму від стресу; клітковина – для поліпшення травлення; залізо, цинк, кальцій та магній – для оптимальної роботи серця. Кіноа - справжня знахідка для веганів.
Через великий вміст оксалатів акуратно і в міру вживати людям із сечокам'яною хворобою (може спровокувати утворення каменів у нирках).
Через великий вміст білка обмежити вживання людям з подагрою. Через жовчогінний ефект не варто вживати при жовчнокам'яній хворобі (може викликати рух каменів та закупорку жовчних проток). Також не варто вживати мамам і дітям, що годують, до 2 років через досить насичений склад і сапоніни, що містяться в оболонці.
А ви часто вживаєте в їжу кіноа?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен