Раніше хворі на цукровий діабет просто купували собі солодощі з фруктозою. Однак, тепер не все так просто.
фруктоза
Багато хто помиляється, вважаючи, що фруктоза корисніша за цукор. Це той самий вуглевод, він входить до складу сахарози (хімічна назва цукру). Але якщо глюкозу наш організм відразу перетворює на енергію, то фруктозу відкладає про запас.
Фруктоза, як і цукор, має глікуючу здатність. Глікація – здатність молекул цукрів приєднуватися до молекул білка та зацукрувати його. Білок втрачає свої функції. В результаті глікації виникає раннє старіння шкіри, патології серця, розвиток остеоартриту, катаракти та порушення функцій нирок. Однак у фруктози ця здатність у 7 разів вища.
У минулому фруктозу рекомендували як заміну цукру для пацієнтів із діабетом. Зараз, завдяки доказам того, що фруктоза в печінці перетворюється на жир, погіршує чутливість до інсуліну та викликає вісцеральне ожиріння, дієтологи не рекомендують діабетикам замінювати цукор фруктозою. Для людей, які страждають на цукровий діабет, краще вживати некалорійні цукрозамінники. Вони не беруть участь в обміні речовин і не впливають на рівень цукру. Вибір цукрозамінника потрібно обговорити з лікарем, оскільки кожен підсолоджувач має ряд особливостей. До речі, найкращий цукрозамінник – не дуже солодкі фрукти (грейпфрут, апельсин, яблуко).
А ви раніше знали, що фруктоза також шкідлива?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою