Всесвітня організація охорони здоров'я розробила власні принципи здорового харчування.
здорове харчування
1. Використовуйте у своєму раціоні різноманітні продукти рослинного, а не тваринного походження. Протягом дня необхідно вживати не менше 500 г різних фруктів та овочів, при цьому бажано вживати продукти, характерні для вашої місцевості.
2. У щоденному раціоні обов'язкова наявність молока та молочних продуктів з низьким вмістом жиру, солі та цукру.
3. Слід зменшити надходження тваринних жирів (не більше 30% від добової калорійності), віддавати перевагу рослинним маслам, замінити м'ясо та м'ясні продукти з високим вмістом жиру на пісні сорти м'яса, рибу, птицю, яйця та бобові.
4. Обмежте споживання солі. Рекомендована кількість – не більше однієї чайної ложки на день. При цьому враховуйте, що такі продукти, як сир, ковбасні вироби містять велику кількість солі. Під час приготування страв у домашніх умовах використовуйте йодовану сіль.
5. Зведіть до мінімуму солодощі, кондитерські вироби у своєму раціоні.
6. Чимале значення має і спосіб приготування їжі. Віддавайте перевагу запіканню, варінню, приготуванню на пару. Такі способи не викликають утворення токсичних та канцерогенних речовин, а також дозволяють знизити кількість жиру у готових продуктах.
7. Не забуваємо і про фізичне навантаження. Вона не тільки збереже масу тіла в межах, що рекомендуються, але і збереже здоров'я. Найкращим слід вважати такий вид фізичної активності, який легко вписується в розпорядок дня і може підтримуватись протягом багатьох років.
А ви дотримуєтесь цих принципів?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини