Виявляється, що особливо небезпечним там є фтор.
Пакетовані чаї деяких торгових марок буквально напхані фторидами. Добова норма фтору для дорослої людини – 7 мг, а споживання його у більшій кількості може бути небезпечним для організму. Фтор міститься не тільки в чаї, але і в інших продуктах, що вживаються щодня: зубній пасті, молоці, воді та ін. Тому важливо приділяти особливу увагу продуктам, що містять фториди, щоб не отруювати ними свій організм.
З одного боку, всім потрібен фтор, оскільки він бере участь у формуванні зубної емалі, зміцнює кістки, підтримує імунну систему, бере участь у процесах кровотворення, забезпечує добрий стан волосся та нігтів. Однак надлишок фтору призводить до зворотного результату. На зубах з'являються крейдяні та коричневі плями, емаль стає дуже крихкою, розвивається остеопороз, з'являються кісткові шпори та кашель, знижується тиск та збільшується ризик онкологічних захворювань.
Чому в деяких пакетованих чаях міститься так багато фторидів? Справа в тому, що в чайні пакетики рідко кладуть якісний чай. В основному це чайний пил або старий чайний лист, дешевший і, відповідно, багатий на фтор. Крім того, пакетики нерідко виготовляються з низькопробного матеріалу, що містить велику кількість фторидів та інших речовин, несприятливих для здоров'я.
Тому двічі подумайте, чи варто пити такий чай.