Виявляється, мова йде лише про хворих на целіакію.
їжа з глютеном
Є люди, яким необхідно виключити чи обмежити вживання глютену. Насамперед тим, хто страждає на целіакію. Це вроджене захворювання тонкого кишківника, пов'язане з генетичною непереносимістю білків пшениці. Потрапляючи до організму, вони викликають запальну реакцію. В результаті поживні речовини всмоктуються гірше і організм недоотримує більшу частину життєво необхідних елементів. До целіакії схильні близько 1% людей у всьому світі. Обчислити захворювання можна лише клінічним шляхом - за аналізами та біопсією тонкого кишківника.
Крім того, існує чутливість до глютену. Про це явище можна говорити лише тоді, коли немає підтвердженої целіакії. Симптоми схожі:
- здуття живота; - головні та кишкові болі; - метеочутливість; - хронічна втома.
При целіакії навіть невелика кількість глютену викликає неприємні наслідки. У разі чутливості симптоми частіше з'являються після вживання значної кількості рослинних білків.
Непереносимість може бути пов'язана з надлишком глютену в організмі, відновленням після хвороби або іншими особливостями травлення. Достатньо вирішити ці проблеми, і організм знову почне благополучно засвоювати глютен.
Нарешті, обережність у вживанні злаків слід проявити тим, хто страждає на алергію на пшеницю. Для решти, хто не відчуває дискомфорту, елемент цілком безпечний.
А ви стежите за глютеном у продуктах?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?