1. Вибирайте так звані ненасичені жирні кислоти та уникайте насичених жирів та трансжирів. Майте на увазі: ненасичені жири зазвичай містяться в олії, і вони корисні для серця. Риба, горіхи, насіння та деякі овочі, наприклад авокадо, теж є джерелами корисних жирів. Потрібно скоротити споживання продуктів, багатих на насичені жири. Це м'ясо та молочні продукти. Надзвичайно шкідливі трансжири, від них краще відмовитися повністю. Для цього при покупці продуктів звертайте увагу на склад: якщо в ньому містяться "частково гідрогенізовані рослинні олії", то це і є трансжири.
2. Їжте більше продуктів із розчинними харчовими волокнами. Їхні головні джерела — вівсяні пластівці та фрукти. У поєднанні зі здоровими ненасиченими жирами такі волокна знижують рівень холестерину.
3. Включіть у раціон рослинні продукти зі стеролами та станолами. Рівень холестерину в крові знижується на 6-15 відсотків у тому випадку, якщо добова норма споживання становитиме 2-3 грами рослинних станолів. Ці натуральні компоненти рослинних продуктів є холестериновими антиподами. Вони знижують кількість холестерину, що засвоюється в кишківнику, заміщаючи його місце в нашому організмі. Рослинні стероли та станоли входять до складу різних продуктів, у тому числі спредів (у вигляді добавок), соків, нерафінованих олій та йогуртів.
4. Правильніше вибирати раціон харчування, а не якусь дієту. Ми часто клюємо на модні дієти і слідуємо їм, як правило, не порадившись із лікарем. Це властивість нашої психіки та свідомості.
А ви знаєте свій рівень холестерину?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен