1. Робота мозку. Споживання бурякового соку покращує роботу мозку у людей похилого віку. Зокрема, вчені виявили, що любителі бурякового соку демонструють міцніші зв'язки у галузях мозку, пов'язаних із руховою функцією. Науково доведено, що буряк, крім того, сприяє зниженню артеріального тиску та підвищенню загальних показників здоров'я.
2. М'язова сила. Споживання концентрованого соку буряків підвищує м'язову силу у пацієнтів із серцевою недостатністю. Експерти вважають, що це, знову ж таки, відбувається за рахунок нітратів, що перетворюються на оксид азоту.
3. Акліматизація. Наступного разу, коли ви заплануєте подорож у гори, захопіть з собою пляшечку бурякового соку. Дослідники виявили, що багатий на нітрати сік буряків допомагає організму швидше акліматизуватися на великій висоті. Так, напій полегшить симптоми «гірської хвороби», спричиненої низьким тиском, який впливає на здатність наших органів поглинати кисень.
4. Витривалість. Нітрати, що містяться в концентраті буряків, збільшують приплив крові до скелетних м'язів під час фізичних вправ на 38% та сприяють більш швидкому скороченню м'язових волокон.
5. Зняття болю у м'язах. Буряковий сік особливо цінний завдяки його здатності справлятися із синдромом відстроченої м'язової хворобливості (крепатурою). Йдеться про стан, при якому м'язи стають жорсткими та болять після важкого фізичного навантаження. Сік буряків має пом'якшувальну дію, а заразом прискорює процес відновлення м'язової тканини.
А ви колись куштували буряковий сік?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою