Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Смертельні дози звичайних для нас речей

20:30, 27 Гру 2014 · Категорія: Харчування, Лікування · Переглядів 7402 · 

Кава, кухонна сіль або ж келих вина за вечерею - все це здатне нас вбити. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".

Любов до еспресо також мусить мати межі

Любов до еспресо також мусить мати межі



1. Сонячне світло
З початку ХХ століття, приблизно, до 80-х років загальноприйнятою була думка, згідно з якою, чим більше часу проводиш на сонці, тим здоровішим будеш. Але зараз вже точно відомо, що надмірне перебування на сонці призводить не тільки до суто зовнішніх дефектів шкіри, але і до таких «довгограючих» наслідків, таких як прискорене старіння і розвиток онкологічних захворювань.

2. Алкоголь
Разова смертельна доза алкоголю для людини становить від 4 до 12 грамів чистого спирту на кілограм ваги. Також для дорослого чоловіка смертельною концентрацією буде присутність 5-6 проміле етанолу в крові (1 проміле речовини означає, що в 1 літрі рідини міститься 1 мл цієї речовини). Такої концентрації можна досягти, випивши за один присід близько 3-х пляшок горілки (якщо, звичайно, в організмі не спрацює природний захист у вигляді термінового скидання надлишку отруйної речовини всіма можливими способами).

3. Вітаміни
Абсолютно всі незамінні для життя вітаміни являють собою страшну отруту, якщо вживати їх без міри. Іноді недостача і надлишок конкретного вітаміну призводить до схожих зовнішніх прояв. Наприклад, авітаміноз і гіпервітаміноз вітаміну А буде мати в якості симптому суху, шорстку шкіру і посилене випадіння волосся. Життєво необхідні кількості вітамінів, як правило, дуже малі, а перевищення цих концентрацій призводить до гострого або до хронічного отруєння. Дози, в яких можна приймати вітаміни, обов’язково вказуються на упаковках препарату. Щоб убити або дуже серйозно покалічити себе, цілком достатньо однієї-двох аптечних упаковок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти які порятують вас від старіння

4. Нікотин
Нікотин міститься не тільки в тютюні. Його досить багато в картоплі, в помідорах, в баклажанах і в зеленому болгарському перці. Правда, нікотин, що міститься в цих рослинах, шкоди не приносить за рахунок своєї недостатньої концентрації. Чутливість до нікотину у різних видів тварин дуже сильно відрізняється: так, щурі вмирають при отриманні 50 мг на кілограм ваги, мишам досить 5,9 мг, а для людини смертельною є доза 0,5-1 мг на кілограм ваги (для порівняння – смертельна доза знаменитого ціаністого калію становить 1,7 мг на кілограм ваги людини). При палінні велика частина нікотину, що міститься в сигареті, просто згоряє і перетворюється в менш токсичні речовини.

5. Кухонна сіль
Без солі не може жити жодна жива істота. Але добова потреба цієї речовини вкрай мала – всього 1,5-4 м. Якщо організм відчуває хронічну нестачу солі, то починається руйнування кісток і відмирання м’язів, порушується робота серця і шлунку, розвивається найсильніша депресія і інші психічні захворювання. Повна відсутність солі в їжі (правда, така ситуація виникає рідко) може вбити приблизно за 10 днів. Надлишок солі не менш небезпечний, ніж її недостача. Про те, що «сіль – це біла смерть», знають усі і давно. Для людини смертельною дозою є разове вживання близько 250 г солі. Смерть при цьому буде дуже важкою, так як вмирати доведеться від численних набряків.

6. Кофеїн
Кофеїн міститься у каві, чаї, колі і багатьох інших рослинах. У невеликих дозах він викликає прилив сил і відчуття бадьорості, які через 3-6 годин змінюються підвищеною втомою, млявістю і депресією. Смертельною дозою для людини є 10 грам чистого кофеїну (за умови, що весь він поступить в кров). Тобто, щоб отруїтися на смерть, наприклад, хорошим італійським еспрессо, потрібно за раз не тільки випити близько 4,5 літрів цього відмінного напою, але і гарненько засвоїти весь кофеїн, який в ньому міститься.

7. Вода
Вода – основа життя. Це знає кожен. Тим не менш, у воді можна не тільки потонути – нею можна ще й отруїтися, причому, абсолютно чистою, питною водою, якщо випити забагато. Якщо в організм надійшло надто багато води, виникає стан гіпергідратації, що приводить до порушення водно-сольового обміну, численних розладів всіх систем організму і до смерті. Щоб добитися цього стану, потрібно протягом доби випити близько 7 літрів води.

8. Електрика
Про небезпеку побутової електрики можна не попереджати – практично всі, хто користується електричними приладами, рано чи пізно отримують можливість на власному досвіді дізнатися, що електричний розряд може бути дуже неприємний. Отримати вельми болючий удар струмом в наш час можна, навіть не користуючись ніякими приладами. Особливо часто це відбувається взимку, коли повітря в квартирах пересушене центральним опаленням, а іскри сиплються з одягу і волосся при кожному русі. Якщо сила струму, що проходить через тіло людини, перевищує 1мА, то це вже викликає дуже неприємні відчуття. Постійний струм силою 60 мА або змінний силою 300-500 мА може привести до збою в роботі серця (або відновити роботу тільки що зупиненого серця). Щоб вбити людину за допомогою електричного стільця, використовується напруга 2700 В і струм силою 5А.

9. Комарі
Самка комара, якщо їй не заважати, може висмоктати з людини близько 5 мг крові. Для людини смертельною є втрата близько 2,5 л. крові. Виходить, що людину можуть «на смерть заїсти» близько півмільйона комарів. Але в цьому випадку, скоріше всього, смерть наступить набагато раніше від реакції на слину комарів, яку вони впорскують під час укусу (саме їх слина викликає свербіж, набряки і інші реакції).

Нагадуємо, раніше ми писали про те що заважає людині одужати.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

22:47
Коли категорично не можна пити воду
7:29
Нова супердієта: метод 30-30-30 для швидкого схуднення
22:00
Новий спосіб харчування, що уповільнює старіння
20:15
Японська дієта на 13 днів: секрет стрункої фігури без жорстких обмежень
18:33
Корисне солодке, яке не псує фігуру
17:59
Корисні властивості квашеної капусти, про які мало хто знає
13:26
Як правильне харчування впливає на довголіття: нові наукові відкриття
8:20
Чим замінити кашу вранці
7:50
Вчені назвали «ранковий» напій від смертельних хвороб
1:04
Що робити, якщо ви переїли: чотири прості рекомендації
21:47
Нове дослідження: Який сніданок допомагає схуднути та підтримувати здоров'я?
0:14
Нове відкриття: ферментовані продукти зміцнюють імунітет
22:00
Чи дійсно холестерин небезпечний — пояснення фітнес-тренера
21:56
Смачні продукти для зниження тиску
19:23
Чому не можна пити каву одразу після їжі: пояснює лікар
9:26
Що відбувається з нашим мозком після всього однієї чашки кави?
21:58
Медики розповіли, чим запивати важку їжу
17:09
Дієтолог розкрила небезпеку пропуску сніданку
23:00
Вчені назвали фрукт, що допоможе позбутися безсоння
14:18
Чим корисне для здоров’я насіння чіа
9:12
Чим небезпечні магазинні йогурти з добавками
8:08
Продукти, які не можна їсти на голодний шлунок
7:32
Щоденна чашка кави може продовжити життя – нове дослідження вчених
23:31
Вживання сирих овочів може бути шкідливим для здоров’я
22:47
Дієтологи назвали продукти, які провокують появу прищів
12:37
Які продукти уповільнюють старіння?
8:39
П’ять причин пити багато води
8:54
Нове дослідження: здорове харчування може подовжити життя на 10 років
8:35
Лікарі назвали продукти з високим вмістом гормону жіночої молодості
7:20
Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров’я
21:33
Вчений із Японії розповів, як пити каву з користю для здоров’я
18:29
Продукти які дають багато кальцію
14:20
Дієтолог розповіла, чи корисна вівсяна каша
11:06
Новий тренд у здоровому харчуванні: інтуїтивне харчування замість дієт
23:08
Чим перекусити пізно ввечері, якщо треба швидко заснути і виспатись
22:25
Відмова від кави: новий тренд у здоровому харчуванні
19:12
Нові дослідження показали, що режим харчування важливіший за раціон
9:57
Відмова від м’яса покращує здоров’я серця – останнє дослідження
8:24
Вода натщесерце: чому це корисно і як правильно пити?
7:42
Суперфуди для здоров’я: які продукти варто додати у свій раціон?
Здоров'я в соцмережах: