Почнемо з того, що пропонують нам найпоширеніші програми харчування для схуднення. Одна з рекомендацій - не їсти після шостої години вечора. Тільки медики радять не зациклюватися на цифрах: головне, щоб пройшло достатній час до сну, тобто об'їдатися на ніч не слід. При цьому варто мати на увазі, що організм сприймає 12-14-годинну перерву між прийомами їжі як голодування. У підсумку сильно падає рівень глюкози в крові, що призводить до «звірячого» апетиту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 правил, які не дадуть вам погладшатиДодаткові проблеми такий варіант харчування створює «совам»: якщо необхідний їм прийом їжі пропущений, в організмі починається гормональний бунт, який негативно впливає на зовнішній вигляд і здоров'я. Увечері (навіть після шести!) допускається їсти нежирні, добре засвоювані шлунком, низькокалорійні продукти. Це можуть бути легкі молочні продукти, морепродукти, овочі і фрукти.
Те, що при заняттях спортом можна їсти все, що хочеться і в будь-яких кількостях, - міф. Не факт, що ви витратите всі калорії, які наїдаються за день. До того ж фізичні навантаження підсилюють апетит, і, відповідно, все повертається на круги своя.
Однак саме вправи сприяють виробленню ендорфінів - гормонів радості, відсутність яких спонукає багатьох знаходити джерело насолоди в калорійної їжі. Так що краще займатися спортом, але при цьому все ж обмежувати споживання вуглеводів. Тобто відмовлятися від простих вуглеводів (солодкого і мучного), але не забувати про користь складних, які, на відміну від простих, повільно «згорають» в організмі, залишаючи відчуття ситості (це зернові, бобові, горіхи і деякі овочі).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дивовижна дієта при депресії