Деякі помиляються, що здорове харчування потребує великих витрат. Насправді, заповнюючи холодильник корисними продуктами, ви і гроші збережете, і організм підтримайте.
Звичку закуповувати про запас багато успадкували від батьків. Привчайте себе купувати стільки, скільки ви з'їсте за 2 дні. Вирушайте в супермаркет не так на порожній шлунок. У магазині вибирайте продукти, не кваплячись, пам'ятаючи про правило «золотої полиці». Вона знаходиться на рівні очей. Тут лежать дорогі товари, а на нижній полиці дешевші, але не менш якісні.
М'ясо і рибу готуйте відразу. Розігріваючи вчорашнє страва, ви зводите нанівець корисні властивості продуктів і просто «зашлаковують» організм.
Подбайте про те, щоб удома завжди був рис, гречка, вівсянка. Найкраще готувати каші на воді - і дешевше, і корисніше.
Прості овочі ( капуста, буряк, морква, гарбуз) доступні при будь-якому достатку. Боби і квасоля є прекрасною дієтичною альтернативою дорогим м'ясних страв. Вельми корисні для здоров'я і недорогі - помідори, огірки, редис. До того ж термічно перероблені томати (сік, паста) містять навіть більше антиоксидантів, ніж свіжі.
Овочі, приготовані на рослинній олії, краще засвоюються. Віддайте перевагу нерафінованій олії. У ній більше вітамінів і мікроелементів, ніж у рафінованій.
Купуйте нежирні молочні і кисломолочні продукти. Для організму корисніше, та й для гаманця не так накладно. Молоко тривалого зберігання менш корисно, ніж те, що « швидко псується ».
Не зберігайте багато зелені. Вона швидко псується. Але не забувайте, що зелень можна сушити.
Не женіться за екзотичними фруктами, купуйте їх по сезону в супермаркеті. Звичайно, це дорожче, але ви виграєте на якості. Зберігати в холодильнику фрукти рекомендується максимум тиждень.