Морози кидають виклик нашому організму - він стає слабшим і більш схильним до хвороб. Головне, чим можна допомогти - добре одягатися і правильно харчуватися. І якщо з гардеробом все зрозуміло, то
збалансована зимова дієта - річ нелегка. Давай розберемося, як її побудувати.
Хіти сезонуЗдорове харчування взимку - не так дорого, як може здатися. У пошуках вітамінів не обов'язково ганятися за екзотичними фруктами. Буряк, морква, редька, квашена капуста - джерело корисних елементів. Якщо ти не страждаєш захворюваннями шлунка, їж овочі та фрукти сирими або вичавлюй з них соки, радять фахівці.
Тим же, у кого є проблеми зі шлунком, краще підійдуть тушковані овочі. У холодну пору року не можна нехтувати гарячими стравами.
Хоча б раз на день потрібно їсти суп. Також взимку як ніколи потрібні жири. У зимовому раціоні повинно бути 55% тваринних і 45% рослинних жирів.
Тепер десерт і напої. Зовсім без солодкого обійтися важко, але можна вибрати те, що корисніше. Наприклад, шоколадку замінити бананом або сухофруктами.
Відвари, настої і морси з мінімальним вмістом цукру - кращі напої для зими. Зневоднення організму збільшує твої шанси застудитися. Тому пий побільше простої води і напоїв без кофеїну.
В цілому людина, що займається розумовою працею, має отримувати взимку 2400-2600 кілокалорій на добу. При меншій кількості організм стає легшою здобиччю вірусів та інфекцій.
Удар по інфекціяхЩоб надійно захиститися від інфекцій потрібно вживати часник. Вживання 1 зубчики часнику в день вже надає необхідний профілактичний та антисептичний ефекти. Якщо ти боїшся запаху часнику, спробуй проковтувати зубчик не розжовуючи, цілком.
Яловичина - хороше джерело білка, заліза, цинку і селену, які також допомагають справлятися з хворобами.
У зимовий час добре комбінувати яловичину з часником і сирими овочами. Взимку збільшується навантаження на щитовидну залозу, тому потрібно подбати про достатню кількість йоду в раціоні. Цим елементом багаті
морська риба, хурма, цибуля. А якщо ти мерзнеш, незважаючи на щільний обід і теплий одяг, це може свідчити про проблеми із залізом. Воно міститься в бобових, м'ясі, грибах, яблуках.
Спортивна дієтаПри заняттях спортом взимку особливо важливо підтримувати свій імунітет - адже організм відчуває додаткові навантаження. А тут ще й зима ... Вітаміни в будь-якому вигляді - перша необхідність спортсмена.
Лідер як завжди - вітамін С. Його натуральні джерела - цитрусові, ківі та брокколі. Інші важливі компоненти для сильної імунної системи - цинк, залізо, і вітаміни B6 і B12, яких дуже багато в м'ясних продуктах.