Коли людина вирішує прибрати зі свого раціону жирну їжу, її мозок робить певні зміни в нейрохімічному плані. Згодом ці зміни приводять людину до того, що вона виявляється зациклена в нескінченному круговороті голодування і переїдання, повідомляє The Daily Mail.
Ви все-ще їсте жирне?
За зауваженням співробітників Університету Монреаля, така дієта здатна справити ефект, схожа з так званим «синдромом відміни». Цей синдром викликає у людини сильний стрес.
Доктор Стефані Фултон доповідає:
«Під час дослідів з гризунами ми дізналися, що нейрохімія тих тварин, які споживали жирні продукти, значно відрізнялася від нейрохімії гризунів на дієті. Змінилися з'єднання, що відповідають за відчуття депресії».
Миші отримували різне харчування на протязі 6 тижнів, а дослідники відзначали зміни в їх поведінці. Раціон з продуктами з низьким вмістом жирів відводив на частку жиру 11% калорій, а раціон з більш жирними продуктами - 58%. У другому випадку також спостерігалося збільшення об'єму талії у гризунів на 11 відсотків.
Отже, миші з групи, що сиділа на жирній їжі, показували численні ознаки тривоги, що було помітно на стані її мозку. Так, вчені зацікавилися рівнем дофаміну. Дофамін - речовина, що стимулює нас до певної поведінки шляхом вироблення приємних відчуттів. Ця речовина однаково діє в організмах людини і тварин.
Гени, що відповідають за вироблення того самого дофаміну контролюються спеціальною молекулою CREB. З'ясувалося також, що ця молекула більш активна в мозку гризунів, що споживали жирну їжу. До того ж через жирний раціон в організмі гризунів був підвищений рівень гормону стресу - кортикостерону. Варто відзначити, що ці зміни у гризунів почалися ще до початку самого процесу ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?