Співробітники Американського коледжу кардіології заявили про те, що регулярний денний сон ефективно зменшує ризик інсульту та інфаркту, і за звичку спати вдень не потрібно відчувати провини, це якраз дуже корисно.
Користь денного сну для гіпертоніків
Фахівці заявили, що ліки, призначені для зниження артеріального тиску, справляються зі своїм завданням лише трохи дієвіше, ніж денний сон.
"Сон в денний час зменшує артеріальний тиск, і робить це приблизно в такій же пропорції, в якій цього дозволяють домогтися обмеження у вживанні людьми солі і алкоголю", - констатували дослідники.
Вцілому, як випливає з їх розрахунків, звичка спати вдень може допомогти знизити середньостатистичні показники артеріального тиску на 5 міліметрів ртутного стовпчика. Якщо людина може дозволити собі поспати вдень протягом години, це сприяє зменшенню артеріального тиску на 3 міліметри ртутного стовпа протягом 24 годин, додали фахівці.
Вчені не вперше говорять про захисний ефект денного сну для серцево-судинної системи. У березні дослідження за участю 212 осіб віком (в середньому) 62 роки, мали верхній систолічний тиск знаходився на позначці 130, показало: звичка спати вдень зменшує ризик інфаркту на цілих 10%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою