Ранні стрибки артеріального тиску можуть змінювати структуру мозку на гірший бік. Такого висновку дійшли вчені з Університету Алабами.
Стрибки артеріального тиску
Гіпертонія – добре відомий фактор ризику інсульту, інфаркту та багатьох інших проблем зі здоров'ям. Як правило, гіпертонія розвивається в середньому та старшому віці, але у деяких людей проблеми з тиском можуть виникнути вже в ранній період. Дослідження дозволяє розглядати артеріальний тиск як із способів прогнозування траєкторії здоров'я мозку. Його автори встановили, що якщо стрибки тиску відзначаються у період між ранньою молодістю та середнім віком, то такі люди з високою ймовірністю мають менше сірої речовини. Це частина мозку, що контролює рухи тіла, що зберігає спогади та регулює емоції.
Люди з підвищеним артеріальним тиском, що відзначається у них дуже давно, у ході експериментів гірше справлялися з різними когнітивними тестами. Спостереження за добровольцями вчені з Алабами розпочали ще 1983 року, набравши 5 115 здорових людей усіх рас та обох статей із чотирьох різних міських агломерацій США у віці від 18 до 30 років. Усі вони погодилися проходити через періодичні медичні огляди, тому можна було шукати кореляцію між показниками здоров'я серця та результатами цих оглядів.
На момент завершення дослідження живими залишилося 4 677 учасників. 885 погодились пройти через МРТ. Дослідження показало важливість зіставлення результатів МРТ з історією артеріального тиску. Було встановлено, що хронічно підвищений тиск у молоді роки негативно впливає на кількість сірої речовини мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Рецепт печінкових оладок з плавленим сиром
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)