Високий кров'яний тиск створює додаткове навантаження на судини та органи. Вчені довели, що відмова від певних напоїв значно покращує стан організму.
Алкоголь та гіпертонія
Спирт із ферментованого зерна, фруктового соку та меду люди використовували протягом тисячоліть. Сьогодні алкогольні напої регулярно споживають у всьому світі.
Хоча механізм за яким алкоголь підвищує кров'яний тиск, залишається незрозумілим. У дослідженні додатково вивчили алкоголь та його вплив на гіпертонію.
У дослідженні розглядали механізми, пов'язані з гіпертонією, спричиненою алкоголем, та стратегії контролю, запобігання або лікування підвищення артеріального тиску, спричиненого алкоголем.
Недавні епідеміологічні та клінічні дослідження показали, що хронічне споживання етанолу (більше трьох порцій на день, 30 г етанолу) пов'язане зі збільшенням випадків гіпертонії та підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. З'являється все більше свідчень того, що алкоголь ініціює як центральні, так і периферичні реакції, які синергічним чином мають гіпертензивну дію. Алкоголь викликає посилення симпатичного відтоку, що, швидше за все, пов'язане із секрецією кортикотропін-рилізинг-гормону.
Люди, що сильно п'ють і скоротили вживання алкоголю до помірного, можуть знизити систолічний артеріальний тиск на два-чотири мм ртутного стовпа (мм рт. ст.), а діастолічний артеріальний тиск - на один-два мм рт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Швидка закуска з крекерів і плавлених сирків
Салат з буряком і фетою «Багряний вінок» — рецепт для легкого святкового застілля