Вживання продуктів із доданим цукром. За словами лікарів, звичка щодня вживати їжу та напої з цукром сприяє більш значному викиду глюкози у кров. Підшлункова залоза виробляє у відповідь більше регулюючого цукор гормону інсуліну. З часом клітини звикають до цього, організм стає схильний до інсулінорезистентності. Як наслідок, рівень цукру у крові стає постійно підвищеним.
Пристрасть до рафінованих вуглеводів. Цей тип вуглеводів може забезпечити організму різкий приплив енергії - вони швидко засвоюються, сприяючи такому ж швидкому підйому глюкози в крові. Джерелом таких "швидких" вуглеводів у харчуванні людей часто стають вироби із білого пшеничного борошна – хліб, макарони, випічка. Звичка щодня їсти їх є ще одним поясненням високого цукру в крові.
Відсутність регулярного графіка харчування. Коли людина не має чіткого графіка харчування, вона буває схильна до пропусків прийому їжі. Такі перерви ведуть до зниження глюкози у крові, з яким пов'язані неблагополучні симптоми погіршення самопочуття. Щоб впоратися з гіпоглікемією, організм активізує механізми, що підвищують апетит і потяг до калорійної, солодкої та жирної їжі. Це сприяє різкому підйому цукру в крові, і такі "гойдалки" дуже негативно впливають на стан підшлункової залози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен