Вони корисні навіть для тих, хто має проблеми з серцем та судинами.
Що необхідно знати точно, то це те, що невеликі фізичні навантаження допомагають вашому серцю працювати. Наприклад, нешвидка ходьба, плавання чи дихальні вправи допомагають активізувати роботу серця. Адже м'язи, що працюють, вимагають більшої кількості кисню, через що серцевий м'яз скорочується частіше і сильніше, тому що саме від цього м'яза залежить, коли в наші органи і кінцівки надійде кров, яка насичує киснем організм.
Коли серце працює трохи швидше, ніж звичайно, воно тренується, через що в ньому активізується обмін речовин, який посилює процес відновлення. Крім того, самі м'язи, працюючи ритмічно, по черзі здавлюють і послаблюють судини, допомагаючи таким чином серцю ганяти кров по організму та активізуючи всю серцево-судинну систему. Так, простою мовою, можна пояснити, чому невеликі фізичні навантаження корисні кожній людині і навіть тим, хто страждає на захворювання серця.
Якщо навантаження різко збільшиться, то серце вже перестане справлятися з навантаженнями, що може призвести до дуже неприємних і навіть небезпечних для життя наслідків. Один із варіантів наслідків: серцевий м'яз не зможе забезпечити всі органи та м'язи киснем, який буде просто необхідний у великій кількості при серйозному та тривалому навантаженні, через що можливе досягнення «кисневої межі», коли навантаження стрімко руйнує організм, причому не тільки серце але, наприклад, і мозок.
Тому потрібно пам'ятати, що все потрібно робити обережно і продумано.