Коли в людини зупинилося серце, а швидка ще не приїхала, варто братися за допомогу самому.
масаж серця
Слід зазначити, що масаж серця повинен проводитись одночасно з вентиляцією легень. Зовнішній масаж серця полягає у ритмічному стисканні серця між грудиною та хребтом. При натисканні на серце кров вичавлюється з його площин і надходить з лівого шлуночка в аорту і далі, у тому числі, по сонних артеріях в головний мозок, а з правого шлуночка прямує в легені, де відбувається важливий механізм пожвавлення організму - насичення крові киснем.
Після того, як тиск на груди припиняється, площини серця знову наповнюються кров'ю. Потерпілого укладають спиною на тверду основу. Масаж серця проводять поштовхами, натискаючи на руку всім тілом до 50 разів на хвилину.
Амплітуда коливань грудної клітки при цьому у дорослої людини повинна становити близько 4-5 см. У дітей масаж серця слід проводити гранично акуратно, тільки однією рукою, а у дітей грудного віку кінчиками пальців із частотою 100-120 натискань на хвилину. Якщо пожвавлення проводить одна людина, то через кожні 15 натискань на грудину з інтервалом в 1 секунду, він повинен призупинити масаж, провести 2 сильні штучні вдихи методом "рот в рот" або "рот в ніс".
Що ж, тепер ви принаймні теоретично знаєте, як можна допомогти людині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою