Її роль у житті людини - це далеко не тільки бути показником цукрового діабету.
глюкоза
Концентрація глюкози в крові у людини підтримується у відносно вузьких межах, незважаючи на великі відмінності у харчуванні та фізичній активності. Це забезпечує тканини мозку достатньою кількістю глюкози, єдиного метаболічного палива, яке можуть використовувати у звичайних умовах.
За підтримку концентрації глюкози у цих вузьких межах відповідальна складна система гормональних чинників. Щоразу під час їжі рівень глюкози підвищується, і паралельно зростає вміст інсуліну. Інсулін сприяє надходженню глюкози в клітину, що не тільки запобігає суттєвому збільшенню її концентрації в крові, але також забезпечує глюкозою внутрішньоклітинний метаболізм.
При порушенні метаболізму глюкози виникає патологічний стан – цукровий діабет. Гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові) може супроводжуватися згубними наслідками для центральної нервової системи, для захисту якої є потужні, гормональні механізми. Секреція кортизолу, катехоламінів, глюкогону та гормону росту запускається гіпоглікемією. Вміст цукру в крові відновлюється, за умови нормального функціонування печінки та доступності субстратів для глікогнолізу та глюконеогенезу.
А у вас колись були проблеми з цукром?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини