Для безперешкодної роботи серцево-судинної системи варто турбуватися про їх стан, зокрема, знати як розпізнати симптоми захворювань і як попереджати їх. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Харчуйтесь помірно і правильно
Основну небезпеку для артеріальних судин представляють так звані бляшки, що утворюються під тонкою внутрішньою оболонкою артерій. Більшу частину «начинки» цих бляшок становить холестерин, який надходить в організм з їжею.
Зростаюча атеросклеротична бляшка звужує просвіт судини - і від цього порушується кровообіг. Згодом органи, що забезпечуються цієї артерією, отримують все менше кисню і поживних речовин.
Як розпізнати? Відчутні прояви атеросклерозу залежать від того, який саме орган «голодує». Якщо це серце, то людина відчуває біль і задишку при фізичному навантаженні. Якщо ноги - то після недовгої ходьби виникають болі по типу переміжної кульгавості. Якщо головний мозок - на перший план вийдуть запаморочення, погіршення пам'яті і мислення, рідше головний біль. На жаль, людина починає відчувати неполадки зі здоров'ям вже на пізніх стадіях атеросклерозу, коли просвіт артерії закритий бляшкою більше, ніж на три чверті. На цій стадії допомогти може лише хірургічне або ендоскопічне втручання. Тому простіше зайнятися профілактикою атеросклерозу. Це особливо актуально для людей, найближчі родичі яких мали проблеми з серцево-судинною системою.
Що робити? Намагайся вживати в їжу якомога більше свіжих овочів, морепродуктів, часнику і чорної смородини, використовувати більше рослинних жирів, ніж тваринних - така дієта містить мало холестерину і підтримує оптимальне співвідношення різних ліпідів (жирів) в крові.
Після тридцяти років потрібно періодично здавати аналіз крові на ліпідний спектр - це допоможе виявити порушення, що призводять до атеросклерозу.
Якщо порушення є, не відкладай візит до лікаря - можливо, настав час приймати ліки, що знижують вироблення холестерину в організмі. Якщо атеросклероз не лікувати, з часом бляшка втрачає міцність і руйнується, закупорюючи артерію. Це призводить (в залежності від місця розташування) до серйозних ускладнень: інфаркту міокарда, інсульту, гангрени.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою