Півстоліття тому вважалося, що в чорному чаї міститься близько п'яти хімічних сполук. Зараз відомо набагато більше груп таких сполук.
• Екстрактні речовини. Кількість їх залежить від віку листа. У молодих листочках концентрація таких речовин значно вище.
• Дубильні речовини. Вони займають третину всього складу. Це танін, катехіни, поліфеноли. Танін надає напою більш терпкий смак.
• Ефірні масла. Саме вони надають продукту той чи інший аромат.
• Алкалоїди є важливою ланкою будь-якого чаю. До них відноситься кофеїн. Завдяки цій речовині чай надає тонізуючу дію. До того ж такий кофеїн корисніше для організму людини, ніж той, який міститься в каві.
• Вітаміни групи В, А, С, нікотинова кислота.
• Мікроелементи: калій, кальцій, фосфор, магній, натрій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 продуктів які продовжать вам молодістьВластивості чорного чаю в наш час відомі багатьом. У першу чергу це тонізуючий ефект, завдяки входить до складу кофеїну. Вживання напою сприяє стимуляції нервової системи, поліпшенню роботи головного мозку, мислення. Він нормалізує артеріальний тиск, знімає стан втоми і сонливості.
Користь чорного чаю очевидна. Входить до складу нікотинова кислота і вітамін С зміцнюють стінки судин і підвищують їх еластичність. Вітаміни групи В і магній сприятливо впливають на нервову систему. Антиоксиданти знижують ризик захворювань серцево- судинної системи, сприяють загальному омолодженню організму, підвищенню тонусу.
Цей корисний напій покращує роботу нирок і шлунково -кишкового тракту. Крім того, він володіє антибактеріальними властивостями. Чим молодші листочки, з яких виготовлений продукт, тим сильніша це властивість.