На Великдень у християнській культурі існує безліч народних прикмет, традицій і звичаїв, що стосуються всіх сфер нашого життя. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
А ви вірите у такі прикмети?
Вважається, що заговори, прочитані на Великдень, мають величезну силу.
Якщо при вході в дім випалити пасхальною свічкою хрест, в оселі не буде суперечок і скандалів.
Молитва на Великдень про здоров'я і благополуччя під час церковного дзвону принесе удачу всій родині на рік: "Христос Воскрес, моїй родині здоров'я, моєму дому багатства, моєму полю врожаю. Амінь".
Якщо в сім'ї часто відбуваються неприємності й сварки, то на Великдень потрібно скатити з високої гори червоне яйце, і поки воно котиться, промовити слова: "Як це яєчко з гори скотилося, так і горе мене відпустило. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Нині і повсякчас і на віки віків. Амінь".
У Світлий тиждень влаштовуються оглядини, сватання, дівич-вечори та весілля. Вважається, що зіграні на Великдень весілля - це найміцніші і щасливі сім'ї.
Якщо під час великодньої служби дівчина промовить заговір, у неї з'явиться наречений: "Христос воскрес! Воскресіння Христове, пішли мені в женихи хлопця холостого!", "Дай Бог мені жениха хорошого, в чоботях із калошами і верхи на коні!"
На схід сонця після пасхальної заутрені незаміжня дівчина має постукати по шибці свяченим яйцем і сказати: "Сонце великоднє, по небу котися, а мій наречений на мій поріг явися. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Христос Воскрес, а до мене жених. Амінь".
Дівочі великодні прикмети також пов'язані з женихами: якщо вдарилася ліктем - згадав милий, якщо в тарілку впала муха - до побачення, якщо губи засвербіли - до поцілунків, а брови сверблять - милому кланятися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою