Фахівці з Університету Айови протестували три психологічні вправи для зниження відчуття тривоги і поліпшення настрою. У дослідженні взяли участь 496 студентів.
Випробовуваних розділили на три групи і попросили випробувати один з трьох методів: милосердя, взаємопов'язаність і зверхнє соціальне порівняння.
Перший прийом передбачає, що людина подумки бажає щастя йде на зустріч людям. Другий - полягає в тому, щоб відчути зв'язок з оточенням, наприклад, уявити які почуття можуть бути загальними із зустрічними. Третій метод передбачає, що випробуваний дивиться на перехожого і з почуттям переваги над ним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складові щастя за Карлом ЮнгомУчасники експерименту прогулялися по будівлі протягом 12 хвилин, застосовуючи метод. Виявилося, що студенти, які брали метод "милосердя", відчули себе щасливішими вже через кілька хвилин. Прийом "взаємозв'язок" робив випробовуваних співчутливими, а метод "зверхнє соціальне порівняння" не змінив стан студентів або навіть погіршив його.
Фахівці пояснили це тим, що будь-яке порівняння з іншими є конкурентною стратегією, тому пов'язане зі стресом і тривогою.