Психологам добре відомий феномен підвищеної тривожності і нервозності, що спостерігається у вихідні дні. Психолог пояснив, що психічне напруження і нервозність у людей виникають через необхідність виконувати велику кількість справ за відсутності чіткого розкладу.
На роботі людина розуміє, які обов'язки він має виконати і якої мети досягти. Але також йому необхідно справлятися з безліччю побутових справ. Якщо в їх виконанні немає чіткого режиму, і рішення рутинних проблем переноситься на вихідні дні, то коли такі дні наступають, це може стати справжнім стресом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія підвищує ризик розвитку небезпечних хвороб"Людина, припинивши свою трудову діяльність, відчуває серйозні тривожні стани, супроводжувані панічними настроями, депресивними думками, фрустрацією", - пояснив психолог.
Щоб не допускати розвитку неврозу вихідного дня, фахівець рекомендує планувати всі свої справи заздалегідь, записуючи їх в щоденник. Така звичка сприяє відчуттю, що все знаходиться під контролем, а, крім того, полегшує ведення домашнього господарства.