Попередні дослідження показують, що міські зелені насадження відіграють позитивну користь для людей, які страждають на психічні розлади, але в більшості цих досліджень використовувалися самооцінки, що ускладнює порівняння результатів і узагальнення висновків про вплив міських зелених насаджень на психічне здоров'я.
Міждисциплінарна дослідницька група з UFZ, iDiv і Лейпцігського університету спробувала вирішити цю проблему за допомогою об'єктивного індикатора: призначення антидепресантів. Щоб з'ясувати, чи може певний тип "повсякденних" зелених насаджень - вуличні дерева, розкидані по тротуарах - позитивно впливати на психічне здоров'я, вони зосередилися на питаннях, як кількість і тип вуличних дерев і їх близькість до будинку співвідносяться з кількість призначених антидепресантів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія - це вірусЗбільшення кількості дерев в безпосередній близькості від будинку (менше 100 метрів) було пов'язано зі зменшенням ризику прописування антидепресантів.Ця асоціація була особливо сильною для знедолених груп. Дослідники пишуть, що, оскільки ці соціальні групи піддаються найбільшому ризику того, що їм прописують антидепресанти, вуличні дерева в містах можуть служити природним рішенням для хорошого психічного здоров'я.
"Наші результати показують, що вуличні дерева - невелика, загальнодоступна форма міських зелених насаджень - можуть допомогти скоротити розрив у нерівності щодо здоров'я між економічно різними соціальними групами", - говорить провідний автор дослідження доктор Мелісса Марселл. "Це хороша новина, тому що вуличні дерева відносно легко побудувати, і їх кількість можна збільшити без особливих зусиль з планування".