Особливі імунні клітини, виявлені в головному мозку відіграють ключову роль в процесах, які викликають занепокоєння і депресію в зв'язку із запаленням.
Імунні клітини та депресія
До такого висновку прийшли дослідники з Університету Лінчепінга після дослідження на мишах. Результати були опубліковані в журналі Immunity і припускають, що клітини мікроглії вносять свій внесок в негативний настрій, що виникає під час декількох неврологічних захворювань, а також, можливо, депресії.
Попередні дослідження показали, що мікрогліальні клітини активуються при декількох неврологічних захворюваннях, таких як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона і інсульт. Люди, які страждають від цих станів, також часто розповідають про поганий настрій.
Інші дослідження показали, що запальні процеси відіграють роль у розвитку депресії. Це спонукало дослідників, що стоять за новою роботою, більш ретельно вивчити, чи беруть участь клітини мікроглії в регулюванні настрою під час запалення.
"Дослідження показало, що тварини відчувають себе погано і тривожно при активації клітини мікроглії. Ми демонструємо, що дві сигнальні молекули: інтерлейкін-6 та простагландин E2, особливо важливі в цих процесах. Не дивно, що ці сигнальні речовини є центральними, але ми були трохи здивовані, що саме клітини мікроглії виділяють ці молекули", - розповідає Девід Енгблом, професор кафедри біомедичних і клінічних наук Університету Лінчепінга.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму