Порушення сну є одним із фізіологічних проявів депресії.
Прояви депресії
Зокрема, для депресії характерні сум, пригніченість, смуток, які переслідують людину тривалий час. Тривога та смуток самі по собі не є приводом для звернення до психіатра, проте якщо стан виникає без видимої причини і триває понад два тижні, потрібно звертатися за професійною допомогою.
Психіатр додала, що пригнічений емоційний стан у разі депресії не відбувається, навіть якщо людина намагається більше відпочивати, займається спортом, зменшує свої психологічні навантаження. Ця особливість відрізняє депресію від поганого настрою, яка буває зумовлена сезонною втомою організму, виснаженого відсутністю сонячного світла та свіжої вітамінізованої їжі.
Депресії властиві фізіологічні прояви. Однією з характерних ознак проблеми є порушення сну – важке засинання, надто чуйний та поверхневий сон, невчасні пробудження.
Це може бути скрута засинання, ранні пробудження о 3, 4, 5 годині ранку, безсоння, втрата відчуття сну, відсутність відчуття відпочинку після сну.
Депресія іноді набуває прихованої форми – при цьому емоційні порушення виявляються досить м'яко, їх випереджають фізіологічні симптоми:
- прискорене серцебиття; - нудота; - симптоми подразненого кишечника; - біль у грудях та головний біль; - почуття задухи; - загальне нездужання та слабкість; - потяг до алкоголю.
Ще одна відмінність депресії: для неї властивий особливо поганий, тяжкий стан вранці і позитивний – увечері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму