Тривалі стресові ситації призводять до нестачі крові у шлунково-кишковому тракті.
Вплив стресу на травлення
Стрес негативно впливає всі системи організму. Травна – не виняток.
Травна система є однією з найуразливіших впливу стресу. Гормон стресу кортизол має вкрай несприятливі ефекти на роботу всього шлунково-кишкового тракту.
Коли організм відчуває небезпеку, кров прагне насамперед до мозку, щоб допомогти йому ухвалити правильне рішення у складній ситуації. У цей час органи ШКТ відчувають нестачу крові, що призводить до порушення процесів травлення, погіршення всмоктування вітамінів та інших нутрієнтів.
Якщо такі стресові ситуації трапляються регулярно і тривало, шлунково-кишковий тракт відчуває постійну нестачу крові, запускаються незворотні процеси, що ведуть до патологій. У стресі організм уповільнює вироблення слини та інших ферментів, без яких про повноцінне травлення і не може бути мови. У шлунку з’являється постійне почуття тяжкості, може порушуватися випорожнення (частіше це закрепи).
Стрес та нервова напруга неминуче призводить до спазмування жовчного та його сфінктерів, порушується відтік жовчі. Також при хронічному стресі нерідко спостерігається уповільнення чи прискорення моторики та перистальтики. Тут реакція у кожного проявляється індивідуально, в одних може бути діарея, а в інших закреп.
Щоб нормалізувати травлення та відновити нормальні функції кишечника, необхідно заповнити дефіцит ферментів, привести до норми кислотність шлунка, усунути спазми, нормалізувати мікрофлору кишечника, допоможуть пребіотики та пробіотики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?