Рослини відіграють фундаментальну роль у формуванні нашого психічного та фізичного стану, і кількість доказів, що підтверджують їхню користь для здоров'я, продовжує зростати.
Догляд за рослинами
Наприклад, як у своїй статті пише британський біолог Свен Батке, одні дослідження показали, що садова терапія допомагає людям впоратися із симптомами посттравматичного стресового розладу та покращити якість життя, а інші дослідження стверджують, що рослини зменшують симптоми депресії, тривоги та розладів настрою у людей за рахунок зниження рівня гормону стресу кортизолу. Крім того, рослини можуть підвищити творчий потенціал, стимулюючи мозок своїми яскравими, природними кольорами.
Навіть невеликі кімнатні рослини можуть істотно вплинути на концентрацію уваги та здатність запам'ятовувати інформацію, знижуючи концентрацію CO2 та покращуючи якість повітря. Оточення себе рослинами може збільшити концентрацію до 20% та покращити здатність згадувати інформацію на 15-20%. Навпаки, високі рівні концентрації CO2 можуть викликати головний біль, втому і запаморочення і призвести до неефективного прийняття рішень. Управління охорони здоров'я та безпеки Великобританії рекомендує, щоб концентрація CO2 не перевищувала 1000 частин на мільйон (ppm) в офісах.
У міру того, як суспільство стає все більш урбанізованим, доступ до рослин у їхньому природному середовищі ставатиме все складнішим. Світовий банк прогнозує, що до 2050 року сім із десяти осіб житимуть у містах. Незважаючи на це, люди мають схильність до спілкування з природою та рослинами. Взаємодія з формою, кольором, запахом та смаком рослин здатна піднімати настрій.
Наприклад, під час пандемії COVID продажі рослин у Великобританії зросли більш ніж на 30%, оскільки люди наново відкрили для себе важливість рослин для їхнього психічного благополуччя.
Загалом рослини - це невід'ємна частина нашого життя. Не дивно, що слово «рослина» багатьма місцевими мовами перекладається як «ті, хто піклується про нас».