Ми навіть не задумуємося про те, скільки звуків постійно нас оточує. А яка користь для організму від повної тиші?
людина в тиші
1. Тиша знімає стрес. Шум може підвищувати тиск та провокувати серцеві напади. Шум збільшує рівень стресу, тому що через велику кількість звуків у кров викидається кортизол (гормон стресу).
2. Тиша заповнює розумові ресурси. Зазвичай, наш мозок змушений реагувати на зовнішні подразники. Нескінченна реакція на звуки створює навантаження на відділ мозку, відповідальний за прийняття рішень. Як результат – нам стає непросто зосередитися та вирішити проблему. Тиша приходить у такому разі як рятівник. Мозок відновлюється, якщо ви просто перебуваєте якийсь час у тиші, заплющивши очі.
3. Тиша активізує творчу діяльність мозку. Тиша є однією з неодмінних умов переходу мозку в режим занурення. При цьому мозок зосереджується на потоці думок, емоцій, ідей. Занурення у цей потік дозволяє нам творчо підходити до вирішення завдань, співчувати іншим, отримувати користь з минулого досвіду.
4. Тиша відновлює клітини мозку. Усього кілька годин на день веде до збільшення кількості нервових клітин у гіпокампі – області мозку, відповідальної за навчання, емоції та пам'ять. Вчені висувають гіпотезу, що тишею можна лікувати депресію та хворобу Альцгеймера, що характеризуються порушенням регенерації нервових клітин мозку.
А скільки часу щодня ви проводите в повній тиші?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини