Науковці з Ізраїлю провели нове дослідження, в рамках якого було встановлено зв’язок між хронічною нестачею сну, а також наслідками для людського здоров’я. Виявляється, переривання сну веде до таких же наслідків, що й сон тривалістю 4 години на добу, кажучи інакше, до погіршення настрою, депресивності, втоми.
У дослідженні взяли участь 61 респондент. У рамках експерименту люди були вдома, але на зап’ястях у них були спеціальні монітори, які реєструють час їх сну. У першу добу випробуваним давали можливість спати протягом 8 годин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечна залежність від гаджетівДругу добу вночі респондентів будили дзвінком телефону кожні 1,5 години, а потім їм не давали спати протягом 15 хв. Вранці над учасниками проводилося комп’ютерне тестування, при якому кожному потрібно було відповісти на питання про самопочуття.
За результатами дослідження, стан піддослідних почав різко погіршуватися. Недосипання позначилося негативним чином на настрої, зокрема, у 24% знизилася орієнтованість у просторі, 43% сильніше втомлювалися, 29% зазнали справжньої депресії. На третю ніч людям дали можливість поспати 4 години. Але результат був такий же, як і в другу ніч. Підсумки ранкових тестів були аналогічними.
Так, дослідники зробили висновок, що різке пробудження в нічний час відпочинку, як і недосипання позначається негативно на загальному стані будь-якої людини.
Трохи раніше фахівці встановили, що при порушенні сну мозок людини старіє на 5 років. Відзначається, що всього кілька безсонних ночей відображаються дуже негативним чином на роботі мозку. Наприклад, погіршується здатність приймати рішення, планувати, а також знаходити помилки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 5 продуктів від стресу