Жирна риба на зразок лосося, форелі, сардин і тунця. Ці морські види багаті на кислоту Омега-3, яка не дає можливості гормонам стресу проявляти себе у всій згубної красі. Якщо вираз «рибна душа» – це не про вас, додавайте її в супи і салати, так ви просто змістите смакові акценти без втрати корисних властивостей цього натурального джерела білка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магній від інсультуНе забувайте про наявність на столі цільних злаків, наприклад, у вигляді хліба грубого помелу. Під такою назвою розуміється лише наявність у складі неочищених зерен разом з оболонкою, в яких і міститься головна користь для виснаженого навантаженням організму. Справа в тому, що цільні злаки, як ніщо інше, багаті на вітаміни групи В, які і є важливим двигуном для нормальної роботи клітин нервової системи.
Овочі та фрукти оранжевого кольору (морква, гарбуз), багаті на бета-каротин і провітамін А. У чому ж користь цих елементів? Вони не тільки відповідають за нормалізацію циркуляції крові у відділах нервової системи, а й зміцнюють судини, що проходять через головний мозок.
Помічником на шляху до сталевих нервів виступають горіхи. Жменя мигдалю, арахісу, фісташок, або волоських горіхів містить масу речовин, які протидіють дратівливості, неспокою. Можливо це завдяки вмісту в них ударної порції вітамінів і мікроелементів, які відповідають за вироблення в організмі «гормонів щастя».
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чому краще відмовитись від солодкого.