Звичка подрімати вдень, яка є у величезної кількості людей, може позитивно позначатися на роботі мозку, знімаючи втому.
Однак, вона ж посилює формування помилкових спогадів, як показало дослідження британських вчених. Сон критично необхідний для очищення мозку від величезного обсягу інформації, який ми накопичуємо впродовж дня. Це дозволяє нам фокусуватися на виконанні різних завдань і переробляти більше інформації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здоровий сон: корисні порадиДослідники з'ясували, що сон тривалістю 1 годину 45 хвилин може призводити до розвитку спогадів про події, яких в реальності взагалі не відбувалося. Відчуття сплутаної свідомості, яке схоже на почуття людини, що спала дуже довго, особливо сильно вражає праву півкулю, відповідальна за уяву, креативність і більш розвинену мовну мережу.
Нагадаємо, що ліва півкуля мозку є визначальним для логічного мислення. Цікаво, що це дослідження продемонструвало переваги нічного відпочинку в плані консолідації спогадів, однак, воно ж показало, що формування спогадів про недавні події, яке відбувається під час денного сну, може здійснюватися з помилками.
Права півкуля мозку давно відома своєю здатністю накопичувати більше помилкових спогадів, ніж ліва, незалежно від рівня і кількості сну.
Існує безліч теорій, що пояснюють це. Зараз же дослідники вважають, що права півкуля збирає інформацію від образів, на відміну від лівої півкулі, для якої важливіша інформація на основі слів.