Науковці з Кембриджа змогли загальмувати старіння мозку у щурів.
Лікування розсіяного склерозу
Дослідники вивчили центральну нервову систему молодих і старих гризунів, щоб визначити вплив збільшення жорсткості мозку на функції клітин-попередників олігодендроцитів (OPC). Олігодендроцити, бувши різновидом клітин нейроглії, ізолюють довгі відростки (аксони) нейронів, створюючи мієлінову оболонку і збільшуючи швидкість проходження імпульсів. Відомо, що ця оболонка ушкоджується при розсіяному склерозі.
Під час експерименту біологи пересаджували OPC старих щурів в мозок молодих тварин. Виявилося, що при цьому клітини поверталися до молодого фенотипу. Вчені створили різноманітні матеріали, що імітують молодий і старий, більш жорсткий мозок. У OPC видаляли білок Piezo1, який сигналізує клітці, чи є середовище м’яким або твердим. У відсутності білка клітини навіть жорсткий матеріал «вважали» м’яким і відновлювали колишню здатність до регенерації.
Вчені сподіваються, що результати їх роботи допоможуть розробити нові підходи лікування пацієнтів з розсіяним склерозом.
Розсіяний склероз — хронічне аутоімунне захворювання, при якому відбувається порушення мієлінової оболонки нервових волокон головного і спинного мозку, уражаються різні відділи нервової системи. Ефективних методів лікування захворювання поки не існує, а середня тривалість життя хворих на 5-10 років менша, ніж у здорових людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен