Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Абсцес апендикулярний

Категорія: 

Абсцес апендикулярний розвивається внаслідок переходу запального процесу з червоподібного відростка на оточуючі тканини (сліпу кишку, парієтальну очеревину, великий сальник). У таких випадках у правій здухвинній ділянці утворюється запальна болюча пухлина, в центрі якої розмішений апендикс (інфільтрат). Самостійно чи під впливом лікування запальний процес регресує і інфільтрат розсмоктується. Однак нерідко в ньому відбувається гнійне розплавлення червоподібного відростка, внаслідок чого утворюється порожнина з гноєм.

Клініка апендикулярного абсцесу


За 3-5 днів від початку гострого апендициту чітко локалізований, інколи пульсуючий біль у правій здухвинній ділянці посилюється і стає постійним. Температура тіла підвищується до 38-39°С. Гарячка інтермітуюча. Нерідко в період наростання температури з'являється трясучий озноб. При огляді живота відзначають відставання в диханні його правої половини або відсутність западіння правої здухвинної ділянки. Під час пальпації в цій ділянці виявляють пухлиноподібний болючий утвір без чітких меж, з розм'якшенням у центрі. В разі прогресування процесу загальний стан хворих погіршується, з'являються м'язовий захист та ознаки подразнення очеревини, а також наростання лейкоцитозу зі зсувом формули вліво.

Лікування апендикулярного абсцесу


Термінова госпіталізація у хірургічне відділення для розтину гнояка. Якщо своєчасно не зробити операцію, то можливий прорив гною у вільну черевну порожнину з наступним розвитком гнійного запалення очеревини (перитоніту). В таких випадках прогноз сумнівний. Дуже рідко внаслідок прориву абсцесу в одну з петель кишок настає самовилікування.

Профілактика апендикулярного абсцесу


Своєчасна діагностика та хірургічне лікування гострого апендициту.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus