Кофеїн безпосередньо впливає на енергетичний баланс, провокуючи термогенез, адаптивне підвищення рівня метаболізму. Фізично це виражається в посиленому виробленню тепла, «паливом» для виробництва якого стають, в тому числі, запаси глікогену і жиру. Цим і обумовлено головна дія кави для схуднення, і саме тому багато фахівців зі спортивного харчування рекомендують фізкультурникам пити каву незадовго до тренування: «розігнавшись», обмін речовин активніше позбавляється від жиру і будує мускулатуру, а кавова бадьорість стає запорукою витривалості під час тренування. Крім того, кава зменшує м'язові болі, бореться з мігренню і навіть посилює дію деяких анальгетиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити обмін речовин і схуднутиОднак на здатності підганяти метаболізм, користь кави для схуднення не вичерпується: кава підвищує чутливість до інсуліну, що на практиці виражається придушенням нападів «гормонального» апетиту. Завдяки цьому ефекту помірне, але регулярне вживання кави лікарі можуть рекомендувати тим, хто перебуває в групі ризику щодо захворювання на діабет другого типу, схильність до якого нерідко обертається проблемами із зайвою вагою.
Крім діуретичних властивостей, добре відомих тим, хто простоював в ранкових пробках, відвар кавових зерен володіє лаксативною дією. Саме тому чорна кава нерідко стає героєм експрес-дієт; за допомогою ароматного напою органи приймаються працювати в посиленому режимі. Однак у цій дії кави криється певна підступність: при посиленому вживанні кави важливо пильно стежити за гідробалансом, не допускаючи зневоднення.
Високий вміст у каві антиоксидантів, що продовжують молодість і життя клітин тіла, робить каву важливим компонентом детокс-дієт. Вважається, що з однією чашкою традиційного ранкового напою можна отримати ¼ частина рекомендованої денної норми цих корисних речовин, що перешкоджають внутрішньоклітинному окисленню.