У середньому почуття ситості після їди може зберігатися від двох з половиною до трьох годин. Якщо почуття голоду виникає швидше, необхідно розібратися у причинах, розповіла кандидат медичних наук, лікар-дієтолог, гастроентеролог Маргарита Арзуманян
Дієтолог запропонувала спосіб боротьби з голодом
Медик пояснила, що голод буває як фізіологічним, так і емоційним. Першого типу голод супроводжують певні прояви: бурчання в животі, тягне відчуття в надчеревній ділянці ("смокче під ложечкою"). Такий голод треба вгамувати. Емоційний голод може виникати у ситої людини, навіть після їжі, розповіла дієтолог.
Багато хто також плутає голод із спрагою, тому при виникненні бажання поїсти спочатку має сенс випити води, порадила Арзуманян.
Щоб довше не відчувати голод, рекомендується уникати продуктів, що стимулюють апетит, – прянощів, спецій, маринадів, солінь, солодощів, шоколаду, консервів, фастфуду.
Тривалому відчуттю ситості сприяє вживання тваринного білка, клітковини, а також правильного балансу всіх поживних речовин. Хорошим варіантом експерт назвала горіхи, в яких містяться рослинний білок, клітковина та корисні жири.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки