Якщо у вас немає комори чи підвалу, то варто задуматись, як можна довше зберегати гарбуз.
Зберігання гарбуза
Спосіб № 1 – сушіння
Гарбуз можна засушити, як і будь-який фрукт або ягоди. Для цього його потрібно помити, очистити від шкірки та насіння, нарізати тонкими скибочками (6-10 мм завдовжки та шириною до 5 см).
Сушити його можна в духовці або електросушарці спочатку при температурі 50-60 градусів протягом 5-6 годин (з відкритими дверцятами духовки). На наступному етапі – при температурі 70-80 градусів і ще 2-3 години.
Готовий гарбуз не липне до пальців. Зберігається близько року.
Спосіб №2 – заморозка
Можна обробити гарбуз досить швидко, якщо дозволяє місце в морозилці. Очищений овоч нарізають кубиками або натирають на тертку. Зберігати краще у пакетах або контейнерах.
Спосіб №3 – консервація
Гарбуз можна замаринувати і закрити в банки. Робиться це не складно. Плід нарізається кубиками, заготовки заливаються окропом на 2-3 хвилини, потім у холодну воду (бланшування), а потім розкладаються по скляних банках.
Для маринаду в 0,5 л потрібно розчинити лимонну кислоту (на кінчику ножа), 50 гр цукру, 15 гр солі, 1 суцвіття гвоздики, 2-4 горошини перцю, корицю за смаком і 25 мл 9% оцту.
Читайте також: Названо найкорисніший продукт у світі: чистить кров та наповнює вітамінами
Після кип’ятіння маринад розливають по банкам з гарбузом, закатують і прибирають на зберігання. Зберігається такий гарбуз у коморі або на балконі до одного року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою