Краще взагалі не вживати алкоголь, а ще краще - знати, до чого він може призвести.
алкоголь
1. Серцево-судинні: підвищення артеріального тиску, інфаркт міокарда та інсульт. Алкоголь, потрапляючи до організму людини, сприяє підвищенню артеріального тиску. Що більше людина п'є, то вище піднімається її артеріальний тиск. Чим вищий артеріальний тиск, тим більше навантаження на кровоносні судини та серце і тим вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інфаркту та інсульту.
2. Хвороби печінки. Печінка – орган, який виводить алкоголь з організму людини. Чим більше випив, тим більше навантаження на печінку. Печінка виводить із організму людини 10 мл чистого алкоголю за 1 годину. Наприклад, якщо хтось випив півпляшки вина, то за три години після цього алкоголь усе ще перебуватиме у нього в крові. Основними формами (етапами) розвитку алкогольного ураження печінки виступають стеатоз, алкогольний гепатит та цироз печінки.
3. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
4. Гострий та хронічний панкреатит (ураження підшлункової залози).
5. Рак губи та горла. Медичні дослідження доводять: у людей, які зловживають алкоголем, може розвиватися рак губи та горла. Ризик значно збільшується, якщо той, хто зловживає алкоголем, ще й палить.
6. Психологічні проблеми та розвиток депресії. Багато хто з тих, хто регулярно зловживає алкоголем, стають нервовими та дратівливими. Такий психологічний стан відбивається на їхній роботі, їхніх відносинах з оточенням і їхній сім'ї. Часто страждають діти. Якщо розвивається депресія, людина стає байдужою і втрачає сенс життя.