Основною складовою білого хліба є не просто пшеничне борошно, а борошно вищого ґатунку. Нажаль, це не робить його кориснішим. Більшість виробників зробили такий вибір тільки тому, що скорочується час приготування. Для них не було пріоритетним зберегти корисність продукту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "
Дієтичні хлібці: користь чи шкода"
Обираючи в магазині хліб, потрібно спочатку дивитись на склад виробу на етикетці. На першому місці повинно бути пшеничне борошно не вищого, а принаймні, першого сорту.
Особливістю чорного хліба є низька калорійність. Цей сорт буде кращим для тих, хто слідкує за своїм здоров’ям. Не менш важливим є те, що при змішуванні тіста використовується обдирне житнє борошно із збереженням клітковини і вітамінів. Різноманітність забезпечують різні прянощі, що додаються під час випікання. Чорний хліб в поєднанні з фруктами та горіхами може стати чудовим десертом.
Однак, людям, що мають хронічні захворювання, варто обмежити себе в споживання житнього хліба. За рахунок високого вмісту клітковини, засвоєння відбувається важче і вимагає додаткових зусиль з боку шлунка.
Часто ми чуємо, що чорний хліб корисніший за білий, містить більше клітковини та вітамінів. Але слід пам’ятати, що переважно, виробники надають хлібу темного відтінку за допомогою карамельного барвника. Якщо говорити про калорійність, то вона є практично ідентичною як для білого так і для чорного хліба.
Нагадаємо, раніше ми писали про те,
скільки хліба можна вживати на день.