ПапоротьМолоді, гнучкі пагони папороті багаті калієм, вітаміном С, ніацином, хлорофілом і бета-каротином.
Для того щоб зробити легкий салат досить додати трохи оливкової олії і невелику кількість морської солі.
СпаржаСпаржа - це відмінне джерело вітамінів К, С, В1, В2, В6, фолієвої кислоти, ніацину, марганцю, калію, магнію і селену. Калій зменшує затримку води в організмі і підтримує кров'яний тиск в нормі.
КульбабаКульбаби - це не бур'яни, як звикли думати багато. Вони зміцнюють печінку і нирки, зменшуючи вплив токсинів на організм. Їх гіркий смак покращує травлення, запобігає запорам.
ГорохГорох дивно поживний, у ньому містяться вітаміни A, B1, B6, C, K, фолієва кислота і бета-каротин, а також залізо, калій, магній і цинк. Поєднання цих поживних речовин знижує рівень гомоцистеїну в організмі, який пов'язаний з ризиком виникнення хвороб серця, діабету та раку.
Цибуля-порейЦей вид цибулі допомагає справитися з нападами алергії, до того ж це відмінне джерело кальцію.
Цибуля-порей також містить лютеїн і зеаксантин - дві речовини, які знижують ризик макулярної дегенерації сітківки ока та інших захворювань очей.
КропиваКропива зменшує симптоми сезонної алергії і запобігає затримку води в організмі. Термічна обробка руйнує пекучі волоски у рослини, тому кропиву так часто додають в супи і тушковане м'ясо.
АртишокиДослідження показують, що артишок допомагає при синдромі роздратованого кишечника, полегшує травлення і знижує високий кров'яний тиск. Також до складу артишоків входить речовина цинарин, який підтримує здорову функцію печінки.
ЧасникЧасник має протигрибковими, антибактеріальними, антивірусними і навіть протиракові властивості. Всі ці ефекти пов'язують із які в часнику природним хімічним компонентом - алліцином.
РевіньВ одній чашці приготованого ревеню міститься 348 міліграмів кальцію, що робить його одним з кращих джерел цього мікроелемента. Завдяки високому вмісту кальцію, ревінь корисний для кісток і зубів.
Також дослідження показують, що ревінь знижує ризик виникнення деяких форм раку і робить позитивний вплив на роботу серця.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
користь чорної смородини.