Наукові фахівці з Готенбургського університету в Швеції вважають, що багатьох неприємних наслідків інсультів можна уникнути, якщо щодня ходити пішки хоча б півгодини.
Захист від інсультів
Свідчення щодо користі фізичної активності для мозку вчені знаходили і раніше. Шведські дослідники переконані, що така активність впливає і на гостроту постінсультних явищ.
Співробітники Готенбургського університету проаналізували дані 2300 пацієнтів, що перенесли інсульт: вони вивчали особливості щоденного раціону, звичок та інших аспектів, здатних впливати на відхилення у функції кровоносних судин мозку.
«Ми встановили, що основним фактором ризику в розвитку найважчих форм інсультів була відсутність фізичної активності і сидячий спосіб життя пацієнтів», – констатували автори проекту.
Згідно з їхніми даними, у пацієнтів, що існують в умовах малорухливості, крововиливи в мозок відбувалися в середньому в 1,2 рази частіше.
Вчені вважають, що малорухливість сприяє дефіциту кисню в клітинах організму за млявого кровообігу. Дослідники заявили, що в тих випадках, коли клітини організму не отримують постійного припливу кисню, в них руйнуються мітохондрії, і таке руйнування тягне за собою збої в роботі клітин і в кінцевому підсумку їх загибель.
Навіть коротке кисневе голодування обертається серйозними наслідками. Такі трансформації можуть траплятися як під час «великих» інсультів, так і при менш серйозних проблемах з роботою кровоносних судин мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою